Pokoje Gościnne Biała Mewa, Ewa Srech ulica Józefa Conrada 9, 76-150 Darłowo tel: 781 061 532
Biała Mewa Zaprasza do Darłówka
Pokoje gościnne nad morzem
 
 
 
 

Atrakcje w Darłówku

Darłowo jest przepięknym i zabytkowym miastem leżącym na południowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego, zamieszkanym przez ok 20 tysięcy ludzi, podczas gdy w sezonie wakacyjnym ich liczba wzrasta nawet kilkukrotnie. Aglomeracja miejska zajmuje 20 kilometrów kwadratowych. Misto leży na Pobrzeżu Słowińskim w dolinie rzek Wieprzy i Grabowej, na skraju województwa Zachodniopomorskiego. Jego historia zaczęła się już w IX wieku, a w 1312 roku Darłowo otrzymało prawa miejskie. Przed 1945 rokiem miasto nosiło nazwę Rugenwalde, a to za sprawą okupacji niemieckiej, której ślady można gdzie niegdzie jeszcze dziś napotkać. Darłowo dzieli się na dwie główne dzielnice. Darłowo czyli stare miasto i nowe osiedla, i Darłówko kurort nadmorski dzielące się z kolei na wschodnie i zachodnie. Znajdują się tu piaszczyste i słoneczne plaże, czysta woda, świerze pełne jodu, morskie powietrze, mikroklimat pozbawiony wpływu przemysłu oraz rzeki, w których licznie występują ryby z gatunku łososiowatych. Na północy granicę miasta stanowi pięciokilometrowy pas brzegu Bałtyku z piaszczystymi szerokimi plażami i zróżnicowanymi wydmami. Do Darłowa można trafić tradycyjnymi sposobami typu samochód, PKS, PKP (należy kierować się najlepiej na Sławno, a następnie niedawno uruchomionym szynobusem do Darłowa) lub coraz częściej używaną drogą morską.

Z roku na rok przybywa tu coraz więcej turystów amatorów żeglarstwa i motorowodniaków z całego świata. Jest tu duży port w którym każdy znajdzie miejsce dla siebie. W Darłowie niewątpliwie zakocha się każdy wędkarz. Jest tu długie molo po obu stronach ujścia rzeki Wieprzy z którego można skutecznie dobrać się do wielu gatunków ryb (również tych znanych z jezior czy rzek, jednak gwarantuje że morski leszcz czy okoń jest znacznie trudniejszym przeciwnikiem niż jego słodkowodny odpowiednik, nie wspominając o węgorzu). Oprócz dwóch rzek, portu, morza i kilku ciekawych stawów w okolicy znajdują się dwa sandaczowo-okoniowe jeziora Kopań i Bukowo ze swoim słynnym kanałem łączącym je z morzem.

Okolice Darłowa to także świetne miejsce dla rowerzystów. Polne i leśne trasy naprawdę urzekają. Jak choćby droga gdzie po jednej stronie jest Bałtyk, a z drugiej jezioro Kopań. Oczywiście Darłowo i Darłówko jako nadmorskie miasto oferuje masę atrakcji dla dzieci i dorosłych. Znajdziemy tu wiele urokliwych knajpek i smażalni. W Darłowie, mieście z tak długą historią zwiedzimy również średniowieczne zabytki. Między innymi Zamek Książąt Pomorskich, Basztę, Kościół Mariacki z XIV wieku, zabytkowe uliczki oraz kamienice to tylko część z tego co możemy zobaczyć. W Darłówku (ok 1km od nas) znajduje się jedyny w swoim rodzaju park wodny z podgrzewaną morską wodą. Warto również wspomnieć o ogromnej imprezie plenerowej z której słynie Darłówko, czyli zlot pojazdów militarnych gdzie możemy obejrzeć, a nawet przejechać się setkami wojskowych pojazdów.

Wymieniłem tylko niewielką część zalet Darłowa, jednak zapewniam że każdy kto tu przyjedzie nie będzie zawiedziony.

Serdecznie zapraszamy do Białej Mewy w Darłówku!


 
Pokoje Gościnne Biała Mewa, Ewa Srech ulica Józefa Conrada 9, 76-150 Darłowo tel: 781 061 532